“www.leszek-pietrzak.pl”

HISTORIA

Dokument bez tytułu
Leszek Pietrzak - wokalista, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta.

Historia mojej pasji muzycznej rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych w rockowym zespole Labirynt, aktywnie działającym w tamtym czasie na terenie Warmii i Mazur. Działalność artystyczna oraz wcześniejsza edukacja w szkole muzycznej w gruntowny sposób wpłynęły na całe moje życie oraz ukształtowały specyficzny sposób postrzegania świata.

Aktualnie, od kilkunastu lat mieszkam i pracuję w Płocku, gdzie nieprzerwanie komponuję i piszę teksty. Uporczywa chęć realizacji swoich marzeń i idei muzycznych zaowocowały refleksyjnym i ciepło brzmiącym albumem zatytułowanym „Życie”.

Kolejną odsłoną, będącą odzwierciedleniem muzycznej pasji są trzy płyty „Czas”, ,,Moja miłość'' i ,,Stracone Marzenia". Powstały one podobnie jak poprzednie przy wydatnym współudziale gitarzysty Krzysztofa Misiaka, który zagrał na wszystkich instrumentach i dokonał aranżacji, nadając utworom ostateczny kształt i charakter. Obopólne artystyczne zaufanie, sprawdzone relacje i podobne podejście do muzyki zaowocowało nowoczesnymi pop-rockowymi płytami z ciekawą warstwą literacką. Ja skomponowałem muzykę i napisałem część tekstów. Niebagatelne znaczenie w tym procesie miał również literat Maciej Woźniak oraz poeta Krzysztof Buszman, który użyczył kilku swoich dzieł. Tematyka konsekwentnie oscyluje wokół egzystencjonalnych rozterek oraz innych przemyśleń dotyczących otaczającego świata i ludzi (płyta Czas i Stracone Marzenia) oraz miłości (płyta Moja miłość). ",,Czas'' i ,,Moja miłość'' i ,,Stracone Marzenia" " to trzydzieści jeden piosenek o różnym charakterze i dynamice.